Журнал «Довідник кадровика» № 11, 2016

Чтобы заказать издания, обратитесь в отдел подписки:
0 800 219 977
(067) 317-5886
(093) 904-1417

podpiska@mediapro.com.ua

МОНІТОРИНГ ЗАКОНОДАВСТВА

ТРУДОВЕ ЗАКОНОДАВСТВО

Володимир КИБА
Скорочення працівників: поетапні дії роботодавця та профспілки
Які підстави щодо вивільнення працівників? Хто має переважне право залишення на роботі? Який порядок повідомлення працівників щодо вивільнення? Чи потрібна згода профспілкового органу на звільнення?

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА

Тетяна БЕЗРУК
Проведення службового розслідування в органах місцевого самоврядування
У яких випадках особу, стосовно якої проводиться службове розслідування, відсторонюють від виконання посадових обов’язків? Як правильно оформити розпорядження про відсторонення? Що має бути зазначено в акті службового розслідування?

Микола БОЙКО
Притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності по-новому
Які обставини слугують підставою для звільнення державного службовця від дисциплінарної відповідальності? Які обставини пом’якшують дисциплінарну відповідальність? Які обставини обтяжують відповідальність державного службовця?

МІЖНАРОДНЕ ТРУДОВЕ ПРАВО

Ольга МАКОГОН
Міжнародні стандарти працевлаштування іноземців в Україні та українців у країнах ЄС
Право якої держави застосовується до трудових відносин громадян України за кордоном та іноземців в Україні? Хто визнається працівником-мігрантом? Які працівники належать до категорії «внутрішньокорпоративні цесіонарії»?

ПРАКТИКА КАДРОВИКА

Віктор РОЖНОВ
Накази з основної діяльності в службі персоналу
У яких випадках видають накази з основної діяльності? Як правильно оформити накази про затвердження штатного розпису та внесення до нього змін? Як скласти наказ про уведення атестації працівників? Що має бути зазначено в наказі про встановлення на підприємстві неповного робочого часу?

АКТУАЛЬНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

Микола БОЙКО
Старший викладач — переможець конкурсу набула права на переведення на посаду доцента: чи може вона працювати за безстроковим трудовим договором?
Розглядаємо ситуацію. У вищому навчальному закладі працівниця, пройшовши в установленому порядку конкурсний відбір на заміщення посади доцента кафедри, звернулась із заявою про переведення її на цю посаду як обрану за конкурсом, проте на умовах раніше укладеного трудового договору за посадою старшого викладача, тобто безстроково. Чи може адміністрація видати наказ про переведення працівниці на посаду доцента як обрану за конкурсом, але в межах п’ятирічного строку, без її заяви? Що робити, коли працівниця не погодиться з наказом?

Тетяна ЛАЗАРЕНКО
Знищення кадрових документів після закінчення строку зберігання
Про визначення строків зберігання типових управлінських документів. Про важливу умову, за дотримання якої можна знищити кадрові документи після закінчення тимчасових строків зберігання. Існує свій порядок для підприємств, у діяльності яких не утворюються документи НАФ, і для підприємств, у діяльності яких утворюються документи НАФ. Читайте — і будьте обізнаними також про те, чи потрібна довідка про проведення перевірки.

ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ

Запитайте фахівця
Про застосування назв посад «комерційний директор», «фінансовий директор», «директор з персоналу», «директор з логістики», «директор з кадрових питань».
Як виправити помилку бухгалтерії, яка двічі нарахувала працівникові заробітну плату?
Чи можна перевести штатних охоронників 3-го та 1-го розрядів на посаду «охоронник» без розряду (з підвищенням оплати)?
Чи повинно підприємство зберігати заробітну плату за працівником на період його відсутності у зв’язку з викликом до суду як свідка?
Як назвати посаду працівника, котрий виконує функції з кадрової роботи або 
загального управління персоналом (підлеглих працівників не має)?

СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ

Олександр ЛАЗОРЕНКО
Порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян
Хто і на який термін видає ЛН у стаціонарі? Чи має право фельдшер видавати ЛН? Яким документом підтверджується тимчасова непрацездатність осіб рядового й начальницького складу? Чи підлягає оплаті ЛН із позначкою «алкогольне сп’яніння»?

УПРАВЛІННЯ КОМПАНІЄЮ

Світлана ЦИМБАЛЮК
Професійна діяльність у сфері управління брендом роботодавця: опис посади, вимоги до працівників, оцінювання результатів роботи
Чому формування позитивного бренду роботодавця є одним із ключових завдань фахівців з управління персоналом? Які обов’язки фахівця у сфері управління брендом роботодавця? Які показники характеризують результативність діяльності у сфері управління брендом роботодавця?

ПСИХОЛОГІЯ

Олександр ФАРМАГЕЙ
Використання графології для діагностики особливостей характеру кандидата на роботу 
Про які властивості людини можна дізнатися, вивчивши графологічність почерку? На який показник почерку слід звернути увагу, якщо потрібен працівник, який здатен витримувати тривалі нервово-психічні навантаження? Про що свідчать нерівні за розміром літери, нахил і направлення рядків у письмі?

КАДРОТЕКА

Зразок наказу про прийняття на роботу зукладенням договору про індивідуальну матеріальну відповідальність 
Зразок наказу про звільнення за вчинення за місцем роботи розкрадання майна власника(п. 8 ст. 40 КЗпП України)

ЗАПИТАННЯ ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ 

Галина БІЛОТКАЧ, Юлія ПАНАСЮК
Актуальні робочі ситуації
Експерти «гарячої лінії» журналу відповідають на запитання читачів:
Чи може працівник, якому надано щорічну відпустку, перервати її за власним бажанням?
Як діяти в ситуації, коли працівник, звільнений за прогул без поважних причин, не отримав трудової книжки?
Хто має право отримати листок непрацездатності в разі хвороби?
Чи підлягає оплаті листок непрацездатності, якщо в ньому зазначено, що хворий порушив режим?
Які існують підстави для відмови в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності?
Які повноваження комісії із соціального страхування на підприємстві?
Відповіді на ці та інші актуальні питання — на сторінках журналу.

ІНТЕРВ’Ю З ПРАКТИКОМ

Ірина ЛУПОЛ
Адвокат на захисті інтересів працівника й роботодавця
Інколи в житті як працівників, так і роботодавців виникають конфліктні ситуації між сторонами трудового договору — існують неоднакові погляди на підставу звільнення працівника, не виплачується заробітна плата, подано позов до суду кимось із сторін тощо. Як чинити в тих чи інших ситуаціях, дотримуючись трудового законодавства? Тоді доводиться звертатися за порадою та допомогою до професіонала з питань трудового законодавства. Ось і ми звернулися до Ірини Лупол, адвоката, з проханням розповісти про випадки зі своєї практичної діяльності на сторінках нашого видання.